Ziarul echipei Tottenham Hotspurs Vote_lcap2100%Ziarul echipei Tottenham Hotspurs Vote_rcap2 100%

Total voturi : 3

Ziarul echipei Tottenham Hotspurs Empty Ziarul echipei Tottenham Hotspurs

Mesaj  alex_pustiu96 Dum Oct 26, 2008 9:58 am

Amical de superclasa cu Manchester United

Meciul incepe linistit pana in minutul 5 cand se deschide scorul prin Malbranque si este 1-0 pentru Tottenham!!!Malbranque inscrie dupa o incredibila faza care este aplaudata de fanii veniti sa asiste la acest meci.
In minutul 30 Manchester United putea egala dar Rooney trimite in bara de la 10 metri.
La pauza 1-0 pentru Tottenham.
A doua repriza incepe tare cu Tottenham atacant de la stanga la dreapta.
In minutul 60 Tottenham are ocazia de a majora diferenta oaspetilor dar Jenas trimite si el in bara .
Totul a decurs normal pana in minutul 81 cand Carlos Tevez egaleaza.
Pana in minutul 120 nu a mai fost nici o faza importanta.
La penalty insa totul se schimba iar Tottenham castiga dupa o ratare a lui Carrick care trimite in bara.

Scor final Manchester United - Tottenham Hotspur 5-6